Jdi na obsah Jdi na menu

6. 3. 2010

22.12.2011: dnes odjel do nového domova Teddy sameček Juráš z vrhu J a Lunkarya sameček Cartouche.

19.12.2011: včera jsme připustili samičku Amélii a Amorkem. Pokud se vše zdařilo měla by se miminka narodit v polovině ledna.

K odběru máme 3 morčátka. Více naleznete v "aktuální vrhy - morčata".

10.12.2011: dnes v nočních hodinách (22:00) k nám přijel kurýr s dlouho očekávanou zásilkou. Pravda je, že jsme na něho čekali trošku déle, nicméně čekání se tentokrát opravdu vyplatilo. Přivezl nám teddy samičku Idu z Hrádku. Iduška je tříměsíční samička, o které už nyní lze říci, že bude právem patřit mezi skupinu chových samiček s velmi dobrými parametry.

Tím chci také poděkovat paní Bezděkové za ochotu mi samičku zaslat.

img_6876.jpg

 

Samička je temperamentní, ale ne agresivní. Což je známkou dobrého zdraví králíčka. Co se týká barevnosti splňuje mé očekávání dokonce více než jsem si původně myslela. Samička má červenou podsadu, která směrem ven bledne. Blednutí směrem ven je přirozené u dlouhé srsti. Podle mého názoru bude přínosem do našeho chovu.

Zatím mám jen trochu obavu z nadcházejících měsíců. Z osobní zkušenosti vím, že dlouhá přeprava pro králíčky může znamenat stres a ten se může projevit v nadcházejících měsících. Tak doufejme, že vše výjde.

 


 

8.12.2011: dnes nám dovezli krmivo pro králíčky a morčátka. Při čekání jsme stihla vyčistit morčátka a nachystat jim každodenní svačinku v podobě mrkvičky, salátu, jablíček, petržele a papriky. Jakmile morčata zjistila, že se chystá jídlo, začala na sebe upozorňovat svým válečným pokřikem.

Dále bych chtěla upozornit na to, že máme volné 3 miminka morčátek k odběru na Vánoce (jedno mimčo ihned). Více v aktuální vrhy - morčata.

img_6860.jpg

img_6863.jpg

 

 

 

 

 

 

 

img_6862.jpg


3.12.2011: Dnes jsem vyčistila kotečky všem morčičákům a králíčkům. Potom následovalo česáný, stříhání drápků a focení.

V rubrice "aktuální vrhy - morčata" naleznete nové fotky vrhu D.

img_6773.jpg

img_6756.jpg

 


 

1.12.2011: do nového domova odcestoval sameček coronet.


img_6541.jpg

img_6540.jpg

 

 

 

 

 

  

 


 

20.11.2011: po dlouhém očekávání se dneska Hermionce kolem dvanácté hodiny narodila 3 miminka. Už jsme ji podezřívali, že čeká slony, protože měla bříško jako kdyby snědla balón a pořád se k porodu neměla :).


 

19.11.2011: dnes jsem vyfotila pár našich králíčku. Všem jsem přistlala slámu, protože už je venku pořádná zima. Vyměnila jsem napaječky za misky, protože v napaječkách voda rychleji zamrzá. Foto Juráška a Jůlinky.


 

img_6474.jpg

img_6517.jpg

 

 

 

 

 


5.11.2011: včera jsem se vrátila s celou naší třídou 2.A z třídenního výletu v Křižanově. Dnes jsem se tedy hned ráno vrhla v první řadě na krmení všech našich miláčků jako každý jiný den. Potom jsem posnídala a dala se do úklidu kotečků morčátek. Musím říct, že to opět stálo za to :D morčátek máme celkem hodně a než je člověk všechny vyčistí, umyje klece a nastele novou podestýlku tak si pěkně mákne. Potom jsem se vrhla na česání králíčků. Ti už naštěstí stihli před cca měsícem přesrstit, takže to bylo za chvilku hotové. Nakonec jsem nafotila pár "podzimních" fotek některých králíčků a morčátek (králíci - G-Carly, Greys, Julinka a morčata - Ferda + Tadynda, Tancredo a sameček z vrhu A, který je aktuálně k odběru). Teď jsem doupravovala fotky a za chvilku je vložím sem na stránky a snad je stihnu vložit i na rajče. 

28.10.2011: dnes se konal velký králíčí úklid. Vyčistila jsem všechny kotečky a miláčkům nastlala, skoro až po strop, slámou. Ti teď  nemají na práci nic jiného než urovnávání a přerovnávání podestýlky, aby byla tak jak si oni představují. Někteří experti ji nahrnuli na jednu velkou hromadu a koukají co s tím - jestli to mají vážně na spinkání nebo jestli bude lepší všechno sníst a seno v jesličkách raději nechat na horší časy  :D. Po úklidu jsme si všichni chvilku odpočinuli a pustili se do časání, stříhání drápků, vážení, měření a samozřejmě mazlení.

Teď sem se vrhla do úpravy Plánovanách vrhů a jednotlivých stráneček králíčků (hlavně samiček).

26.10.2011: do nového domova odjela Fifinka z vrhu G-II.

22.10.2011: samička Isha odcestovala do nového domova.

21.10.2011: do nového domova odjela samička Izabelka.

Dnes jsem udělala samostatní fotečky morčátek z vrhu C. Informace o vrhu -> aktuální vrhy - morčata.

Více fotek zde:http://luciesedlackova.rajce.idnes.cz/Vrh_C_-_morcatka_-_11.10.2011/

img_6272.jpg

 

14.10.2011: v úterý se nám narodila 2 miminka morčátek plemene lunkarya. Maminka Stella, tatínek není z naší chovné stanice - na požádání pošlu foto. Jedná se nejspíš o samičku? barvy čokoládová s bílou - zůstává a samečka? barvy aguti zlatá s bílou, který bude uvolněn. Dále k odběru sameček coroneta.

 img_6212_u.jpg

Dnes jsem nafotila znovu vrh J. -> http://luciesedlackova.rajce.idnes.cz/Vrh_J_-_17.9.2011/

img_6253.jpg 

8.10.2011: do nového domova odjela samička Cher a sameček Chocolate z vrhu CH.

Na rajče jsem vložila fotky vrhu J -> http://luciesedlackova.rajce.idnes.cz/Vrh_J_-_17.9.2011/

Sameček J1 - předběžně rezervovaný

Samička J2 - zůstává

27.9.2011: do nového domova odjela miminka z vrhu CH - Charlotka, Charlie a Chip.

25.9.2011: v týdnu odjeli do nového domova králíčci z vrhu H -  Haula Molly a Hero. Dnes odjel do nového domova sameček Honey.

Vložila jsem samostatné fotečky a informace (i pohlaví) miminek z Vrhu I. Jedná se o 3 krásné samičky. Samička I3 je již závažně rezervovaná.  http://www.teddy-boleradice.estranky.cz/clanky/aktualni-vrhy---teddy.html

Dále máme k odběru krásnou samičku z vrhu G a od středy budou k odběru miminka z vrhu CH. Volná je samička CH3 - Charlotka a sameček CH4 - Charlie.

18.9.2011: do nového domova odjela samička Happy z vrhu H. Během příštího týdne odjedou do nového domova samička Haula Molly a sameček Hero.

Dále je volný sameček Honey. A k rezervaci miminka z vrhu CH.

Dále máme vrh I po samičce Amélce. Fotky naleznate na: http://luciesedlackova.rajce.idnes.cz/Vrh_I_-_5.9.2011/

7.9.2011: dnes jsem udělala nové fotky vrhu H a vrhu CH -> naleznete v "aktuální vrhy - Teddy", dále jsem vložila fotky na rajče:

Vrh CH -> http://luciesedlackova.rajce.idnes.cz/Vrh_CH_-_17.8.2011/

Vrh H -> http://luciesedlackova.rajce.idnes.cz/Vrh_H_-_8.8.2011/

5.9.2011: Amélce se narodila její první miminka. Miminka jsou celkem 4. Všechny jsou malinkaté a jedno miminko dokonce trpaslíček. Přejeme Amélce, aby miminka pěkně rostla.

4.9.2011: Dovezli jsme si pár morčat z ChS Los Gorditos

31.8.2011: uděla jsem samostatné fotečky vrhu CH a určitě je na co se dívat. -> "aktuální vrhy - Teddy"

29.8.2011: v sobotu jsme byli na výstavě v Němčičkách. Měli jsme tam i naše zvířátka. Foto: http://luciesedlackova.rajce.idnes.cz/Vystava_Nemcicky_-_27.8.2011/

Dnes jsem uděla nové fotečky vrhu H -> "aktuální vrhy - Teddy" , http://luciesedlackova.rajce.idnes.cz/Vrh_H_-_8.8.2011/

Ve středu se chystám uděla první samostatné fotky mimčům z vrhu CH.

24.8.2011: přidány fotky miminek z vrhu CH -> "aktuální vrhy - Teddy".

22.8.2011: v "aktuální vrhy - Teddy" jsou samostatné fotečky miminek z vrhu H.

Dneska nám přivezli malé balíky slámy. Zatím je máme v garáži. Večer slámu přestěhujeme k senu do stodoly.

 seno.jpg

21.8.2011: vyfotila jsem miminka od Darling. Fotky najdete v "Aktuální vrhy - Teddy".

20.8.2011: dnes jsme navštívili výstavu králíčků a drůbeže v Čejkovicích. Foto naleznete zde: http://luciesedlackova.rajce.idnes.cz/Vystava_v_Cejkovicich_20.8.2011/

Včera se nám konečně podařilo dokončit nové kotečky pro králíčky.

Miminka od Keysinka (Vrh "H") už mají otevřená očička. Na fotečky se můžete těšit v pondělí.

Mimča od Darling (Vrh "CH") se mají dobře. Maminka se o ně pěkně stará. Ještě pořád se nám nepodařilo zjistit přesný počet dětiček, protože Darči se moc nelíbí když jí prohlížíme hnízdečko. Předběžně si myslíme, že je jich tam pět.

 11111.jpg 

17.8.2011: tento týden jsme konečně přenosili seno z garáže do předen připraveného místa v naší stodůlce. Také se nám pomalu, ale jistě daří zhotovit další kotečky pro králíčky.

V kolonce "aktuální vrhy - Teddy" jsou další fotky miminek z vrhu "H". Koncem týdne by měly být i podrobnější fotky miminek, ale nevím jestli už i samostatných miminek. Zatím asi jenom společná fotka, ale už né v hnízdečku. No uvidíme co všechno nám Keysi dovolí, ale je to komunikativní samička a vůbec jí nevadí, že jí na mimča saháme a dokonce ani když si některé na malinkou chvilku  vytáhneme z hnízdečka, aby jsme se mohli lépe podívat na barvičky. 

Dále se nám narodila očekávaná mimča od Darinky (Darling). Miminek je asi 5. Samička Japonka zatím nic nemá. Hnízdečko má postavené pěkně i bříško má kulaté, ale asi půjde o falešnou březost a truchu více napapané bříško. Necháme se překvapit. Darči přejeme, aby mimča pěkně prospívala a hlavně pevné nervy. Protože až jí bude v kleci běhat 5 lumpíků tak asi moc nadšená nebude.

Konečně jsem udělala pár fotek králíčků ve výběhu. Hlavně krásného samečka Ďábla (říkáme mu Japi).

japi.jpg

japi-beh.jpg

 

 

 

 

 

 

 img_5542.jpg

10.8.2011: do nového domova odjela samička A3 z vrhu morčátek.

Dnes jsme ostřáhali drápky všem morčátkům a králíčkům. Na výběh to bohužel dnes nebylo. Snad zítra.

Miminka Keysi vypadají spokojeně. Přejeme Keysince, aby vše dobře dopadlo a hlavně pevné nervy. Až to bude možné udělám aspoň společnou fotku miminek v hnízdečku.

Za 5-6 dní májí rodit samičky Darling a Japonka. Holky už mají postavéná hnízdečka a velká bříška.

Stále je volná samička z vrho G-II-3. Ihned k odběru. Je to náš mazílek. Kdyby bylo místo tak by mohla i zůstat, ale nejsme nafukovací... bohužel.

http://www.teddy-boleradice.estranky.cz/clanky/aktualni-vrhy---teddy.html

Dále jsem volní sourozenci morčátek z vrhu A. Samička a sameček vhodní jak na mazlení tak na výstavy.

http://www.teddy-boleradice.estranky.cz/clanky/aktualni-vrhy---morcatka.html

09.8.2011: dnes se nám udělalo venku zase trochu hezky. Máme nové fotečky morčátek na pastvě, Ronečka a volné králindy z vrhu G-II ->

http://luciesedlackova.rajce.idnes.cz/Fotecky_9.8.2011/

img_5430.jpg

ferda2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 4.jpgronecek3.jpg

 

08.8.2011: po dlouhém čekání samička Keysi konečně přivedla na svět 4-5 miminek (počet zatím není úplně jistý). Už od rána se škubala a vystýlala hnízdečko. Kolem 17. hodiny porodila miminka.

02.8.2011: venku se udělalo pěkně a tak jsem dala naše morčičáky do venkovního výběhu. Doufám, že pěkné počasí chvilku vydrží.

pasani1.jpg

paseni2.jpg

 

 paseni3.jpg

 01.8.2011: přidala jsem na rajče fotoalba Vrhu G-II - králíčci a vrhů A, B -morčátka:

http://luciesedlackova.rajce.idnes.cz/Vrh_G-II_-_7.6.2011/

http://luciesedlackova.rajce.idnes.cz/Vrh_A_-_morcatka_-_29.6.2011/

http://luciesedlackova.rajce.idnes.cz/Vrh_B_-_morcatka_-_6.7.2011/

Každým dnem očekáváme miminka od Keysinky. Samička už má krásně postavené hnízdečko a kulaťoučké bříško. Určitě je na co se těšit.

31.7.2011: Do nového domova odcestovali Chuck a Eliška z vrhu G-II (samička G-II-3 je ještě volná). Dále obě morčátka z vrhu B.

19.7.2011: Nové fotky poslední Teddy samičky G-II-3, která je volná (ihned k odběru) -> http://www.teddy-boleradice.estranky.cz/clanky/aktualni-vrhy---teddy.html

Dale přidány nové fotky a informace o miminkách morčátek (2x sameček + 3x samička -> volní) -> http://www.teddy-boleradice.estranky.cz/clanky/aktualni-vrhy---morcatka.html

29.6.2011: v 20:00 se naše coronetka Lotýnka rozhodla, že konečně pustí na svět svoje miminka. V předem připraveném hnízdečku se skulila a přiváděla na svět jedno miminko za druhým. Během 15 minut porodila tři krásná miminka, řádně je očistila a hned je začala vychovávat. Fotečky budeme průběžně přidávat do aktuálního vrhu morčátek. Pohlaví morčátek zatím neznáme. Nicméně půjde o dva, nebo dvě coronetky a jednu, nebo jednoho šeltiáka :). Viz fota v aktuálním vrhu morčátek.

28.6.2011: nafotila jsem nové fotečky vrhu G-II a samiček Greys, G - Carly. Dále jsem uvedla pohlaví a další info k vrhu G-II -> "aktuální vrhy". Miminka budou k odběru od 26.7.

Dále každým dnem čekáme miminka morčátek. A to od samičky Alotte a Hermionky. Holky jsou jak balón, ale stále nic .

26.6.2011: založila jsem samostatné kolonky pro samičky Greys a G - Carly. Také pro samečka Angela.

25.6.2011: dnes se mi podařilo nafotit prďolky z vrhu "G-II". Fotky jsou naleznete zde: www.teddy-boleradice.estranky.cz/clanky/aktualni-vrhy---teddy.html . Pohlaví a ostatní info průběžně doplním.

9.6.2011: sameček z vrhu F odjel do nového domova. Bude dělat radost dvěma malým dětem a jejich rodičům.

7.6.2011: máme nový vrh "G_II" Darling a Balou. Zatím nevíme kolik je miminek. Miminka budou nabízena jako mazlíčci.Oproti tomu samičky z vrhu "G" Mia a Balou jsou vhodné jak na mazlíčky tak k chovu.

5.6.2011: Dnes jsem zvážila, přeměřila a vyfotila miminka z vrhu F a G => www.teddy-boleradice.estranky.cz/clanky/aktualni-vrhy---teddy.html

3.5.2011: Velmi nás překvapila samička Ochechulka. Včera jsem jí večer nastlala do klece velkou hromadu sena. Kupodivu v ní Ochechulka nezačala dělat tunely, jak je jejím zvykem. Ale zalezla si pod hromadu a tvářila se spokojeně. Dnes odpoledne jse šla Ochechulku nakrmit a copak to na mně koukalo z pod sena, malinký coronet :))).

Už dříve se nám zdálo, že proporce Ochechulky se velmi rychle mění. Nicméně jsme neočekávali nový přírustek tak rychle.

Pokud tedy přijedete na návštěvu můžete se podívat nejen na malé teddy králíčky, ale můžeme Vám ukázat i malinkého morčecího coroneta.

 9.4.2011: Dnes jsme si s dcerkou dovezli část chovné skupiny morčátek. Uvidíme zda z nich budou domácí mazlíčci, či zda se vše vyvine v něco jiného :).

 7.4.2011: Bohuže, při každodenním krmení jsme zjistili, že náš křeček Bobíšek bohužel zesnul. Dle našeho předběžného názoru sešel stářím...

5.4.2011: Očkování samičky Keysi.

15.3.2011: Přesně v 9:45 Inuška porodila do hnízdečka miminka a asi o 10 minut později je zakryla senem. Od té doby hnízdečko pečlivě střeží. Jediné co mohu říct, že jsem zahlédla tři horní miminka, než je Inula zakryla. Velmi ráda, bych je osobně spočítala, nicméně naše Inka má na péči o mladé svůj vlastní názor. A to takový, že není potřeba, aby se na mimča někdo kromně jí samotné koukal a dává nám to intenzivním šermováním tlapkami vehementně najevo :).

7.3.2011: Inuška si v noci postavila krásné hnízdečko. Přejme jí ať vše proběhne bez problémů.

23.2.2011: Vloženy nové fotky a informace "E vrhu". => http://www.teddy-boleradice.estranky.cz/clanky/aktualni-vrhy.html

22.2.2011: Zapuštěna samička Mia s půjčeným samečkem Bony z Malé Zoo. Doufejme, že se to tentokrát povedlo.

14.2.2011: Do nového domova odjeli samička a sameček z ,,D,, vrhu => doufám, že novým majitelům budou dělat stejnou radost jako dělali nám.

Přidány fotečky a podrobné informace k vrhu ,,E,, => http://www.teddy-boleradice.estranky.cz/clanky/aktualni-vrhy.html .

Přidány fotky do => http://www.teddy-boleradice.estranky.cz/clanky/ostatni-zviratka.html a také na rajče vrh ,,D,, => http://luciesedlackova.rajce.idnes.cz/Vrh_D_Teddy_x_zakrsly_japonsky_-_09.12.2010/ .

13.2.2011: Zapuštění Inky a Baloa => na miminka se můžete těšit kolem 15.3.2011.

3.2.2011: Samička Keysi porodila maličké, bohužel některé malinké byly mrtvé již při narození. Porodila 5 mladých z toho jedno živé. Miminka byla dost veliká,  dá se předpokládat, že se narodila pozdě. Keysinka se snažila asi hodinu miminka přivést k životu, nicméně bezvýsledně. Proto jsme jí jedno živé miminko přendali do pelíšku a udušená miminka odstranili. Keysinka se na miminka opravdu těšila, je to velmi dobrá maminka. Pelíšek má vzorně vystlaný srstí. Chvilku trvalo, než se z té katastrofy vzpamatovala. Nicméně nyní se vzorně stará i o jedno miminko.

19.12.2010: do aktuálních vrhů vloženy fotografie vrhu D. 

09.12.2010: samička japonka (zakrslá s PP) nám v 21:00 porodila 3 krásná miminka. jde o F1 první generaci kříženců (zakrslá japonská s PP x teddy s VP).

23.10.2010: samostatné kolonky miminek z C vrhu. Je možné si nějaké zarezervovat.

06.10.2010: se samičce Keysi narodily čtyři miminka.

11.09.2010: příjmáme rezervace na miminka z aktuálního vrhu "B". U králíčků jsou uvedeny i informace o pohlaví. /clanky/aktualni-vrhy

05.09.2010: připuštěná samička Keysi samečkem Balou.

30.08.2010: vloženo podrobné info k vrhu "B"  www.teddy-boleradice.estranky.cz/clanky/aktualni-vrhy

24.08.2010:  nám mezi 17. - 19. hod. porodila samička Darling.

17.08.2010:  udělala jsem novou kolonku pro samičku Amélii z Boleradic .

03.08.2010: dnes jsme byli u veterináře s Miou a to na standardní očkování. V průběhu návštěvy veterináře jsme se dozvěděli o nákazové situaci v jihomoravském kraji. Proto jsme celý vrh A včetně Inky nechali přeočkovat na myxomatózu. Noví majitelé tedy dostanou spolu s králíčkem i očkovací průkaz.

31.07.2010: přicestovala k nám nová samička Mia. Jsme moc rádi, že nám ji byvalá majitelka přenechala. Samička je malého vzrůstu s malinkými oušky a klidné povahy.

25.07.2010:  připuštěna samička Darling samečkem Balou. Pokud vše bude v pořádku, lze za 29-31 dnů očekávat nové přírustky. Sami jsme zvědaví jaké ze spojení budou mláďata. Samička měla jeden vrh již v Náchodsku.

24.07.2010:  nové fotografie samičky Keysi

13.07.2010:  příjmáme rezervace na miminka z aktuálního vrhu. U králíčků jsou uvedeny i informace o pohlaví. Informace o pohlaví však zatím berte jako informativní, může dojít ke změně (chtělo by to pořádnou lupu  ).

21.06.2010:  zakoupení sena. Uskladněné místo auta v garáži :D.

 

Obrazek

20.06.2010: přidána fotografie samičky Darling z Náchodska.

18.06.2010:  Inuška porodila své první miminka. Více v ,,aktuální vrhy,,.

29.06.2010:  jsme si dovezli samičku Darling z Náchodska. 

01.06.2010: očkování Keysi.

18.05.2010:  zapuštění Inky Teddy z Perly a Petit Balou. 

www.teddy-boleradice.estranky.cz/clanky/planovane-odchovy

09.05.2010:  rozšíření fotoalba na rajčeti luciesedlackova.rajce.net

08.05.2010:  upravena stránka Inka Teddy z Perly, přidány fotografie, dále nová fotogalerie orchidee

01.05.2010:  jsem se zůčastnila (jen jako divák) výstavy morčátek (expozice Teddy králíčků a činčil) v Prostějově.

 29.04.2010:  jsme si dovezli Keysi z Duhového kopce

29.03.2010:  nová kolonka "Ostatní zvířátka" - určitě se podívejte

25.03.2010:  jsme byli naočkovat Baloua.

 20.03.2010:  jsme si dovezli samečka Balou z Rakouska.

06.03.2010:  momentálně sháníme nepříbuzného samečka k naší Ince, vhodného do chovu.

01.03.2010:  jsme byli naočkovat Inku.

 Obrazek