Jdi na obsah Jdi na menu

Aktuality 2012

18. 3. 2012

 

26.12.2012: Včera mezi 23:30 až 23.45 porodila samička Slovenka 6 beránků. Držím ji palečky, aby vše v klidu zvládla. 

23.12.2012: do nového domova už odcestovala všechna miminka z vrhu A2 od Keysinky a Baloua. Dnes se ještě pokusím aktualizovat rubriku Plánované odchovy - myslím, že je na co se těšit. Jinak jsem úplně mrtvá, dnešní uklid a dvouhodinová příprava bramborového salátu mi dala zabrat. 

Slovenka má již postavené hnízdo. Předpokládám, že se miminka narodí zítra nebo v úterý. 

17.12.2012dnes nás navštívil pan veterinář MVDr. Vítek a naočkoval všechny naše králíčky (v počtu 16) a pejsky Kenečka a Ronečka. Jako každý rok se pejsci schovali jenom ho ucítili a králíčům to bylo celkem jedno - ti to mají 2x za rok. Nicméně méně pozitivní stránkou byla cena, ale s takovým množstvím zvířeny s tím musím počítat  . 

Po průzkumu bříška beraničky Slovenky usuzuji, že se můžeme těšit na miminka již příští týden. Slovenka už je i mírně protivná, což u ní není zvykem ani v říji. 

9.12.2012: po tom co jsem cca před týdnem oslavila své 18. narozeniny jsem v pátek úspěšně složila řidičskou zkoušku. Teď už jen 3 týdny počkat na vyřízení řidičského průkazu, pořízení auta a budu zase o něco spokojenější. A snad budu mít i více času, ikdyž ono se zase něco najde.

Včera jsem vyčistila králíčky venku, nastlala jsem jim velikánskou hromadu slámi. Kdo by na Jižní Moravě čekal takové mrazy? Valentýnek jakožto jediný krátkosrstý králíček co je venku určitě ne - Teddánci to snad ani nepostřehli. Včera jsme koupili dalších 17 balíků slámi, ikdyž ještě máme, mamce se zdá, že nějak rychle mizí. 

30.11.2012: vloženy nové fotky miminek z vrhu A2 - odběr na Vánoce.

18.11.2012:

do nového domova odjeli beránci Asterix, Arthur a Jasmínek a Teddy sameček Tobby.

12.11.2012: do fotoalba Králíčci v nových domovech jsem vložila nové fotečky. Za každé další budu moc ráda.

 

08102012782--1-.jpg

 

11.11.2012: do nového domova odjela holčička z vrhu Z. Příští týden odjede poslední Teddy sameček a někteří beránci.

9.11.2012:

Dnes se Keysince narodila 3 miminka. K odběru budou asi od 20.12. nebo na Vánoce. K rezervacím budou miminka uvolněna za 14 dní.

2.11.2012: 

Do nového domova dnes odjela miminka z vrhu X - Nelinka a Kulíšek.

Vložila jsem nové fotky satén beránků i na rajče. A doplnila jsem na rajčeti fotky teddíků.

Volný je poslední beránek se satén genem.

Příští týden by se měla narodit miminka Keysince - odběr od 20.12.

27.10.2012: v tomto týdnu odcestovaly holčičky z vrhu W.

Jsou volní ještě 3 Teddánci ( samička a dva samečci).

Dnes jsem vložila samostatné fotky satén beránků (Aktuální vrhy). A tím je uvolňuji k rezervaci.

23.10.2012: dnes se konečně dočkal černý sameček Quentin. Odjel do vedlejší vesnice. Přeji mu a jeho novým najitelům hodně hezkých zážitků. 

2-1.jpg

20.10.2012: vložila jsem nové fotky Teddánkům v nabídce.

17.10.2012: do nového domova odjel sameček V2 a v pondělí odjela jeho sestřička Valerie.

13.10.2012:

Dnes jsem se dala do focení miminek teddánků. V rubrice aktuální vrhy - Teddy naleznete foto vrhů X a Y.

Jako novinka je nová rubrika Akruální vrhy - satén beránci, kde naleznete fotky miminek od Slovenky a Valentýnka.

O všechna miminka si můžete psát nebo volat.

Ještě dnes dám fotky na rajče a ke všem vrhům vložím odkazy.

12.10.2012: poslední dobou se některé věci dějí tak nějak samy. Naše lunečka Stellinka se konečně zbavila nepříjemného abscesu pod bradičkou. Díky léčbě však nemohla zůstat se samcem a tak miminka nebudou. O samičku Zarinu jsme bohužel dnes ráno přišli. Prodělala těžký porod, který nedopadl dobře a ještě se u ní po porodu projevily velmi akutní respirační problémy. Léčba ATB probíhala vcelku dobře, bohužel samičce dnes ráno selhalo srdíčko.

7.10.2012: vloženy fotky (společné) miminek z vrhu X, Z. Po dlouhém očekávání se narodila první miminka zakrslých saténových beránku a hned 4. Slovence držím palečky. Hned jak miminka povyrostou vložím foto.

6.10.2012: před nedávnem jeme se dozvěděli, že naše odchovankyně coronetka Amy z Boleradic, která je ve vlastnictví CHS Lawanga, získala na výstavě v Pardubicích velmi hezké ocenění 3. nejlepší coronet A+J+Bkartičku čekatele šampióna. Gratulujeme majitelce a můžeme říct, že úspěch nás velmi těší. http://lawanga.webnode.cz/products/a6-pardubicka-vystava/

29.9.2012: v rubrice plánované vrhy - Teddy jsou nové fotky miminek z vrhu X, Y. Zítra samostatně nafotím miminka z vrhu W a uvolním je k rezervacím. Momentálně je k odběru sameček z vrhu Q - krásný malinkatý gaučový teddánek a k rezervaci sameček od Inky. Dnes nebo zítra bude rodit Greys a příští týden beranička Slovenka.

K odběru jsou i nějaká morčátka. A momentálně čekáme pěknou nadílku morčecích miminek - stačí jen sledovat rubriku Aktuální vrhy - morčata.

Všem co pozdě odpovídám na maily se omlouvám, nicméně času je málo a věcí co jsou potřeba udělat nějak moc. Včera jsme čistila králíčky venku i doma. Dneska jsem pomáhala s čištěním morčat mamce. Neustále češu a češu, protože línáme. K tomu mám strašně učení do školy - "konečně" 3tí ročník gymnázia - maturita se strašně rychle blíží a nikdo nemá ponětí jak bude vypadat. Začínám se učit na závěrečné zkoušky autoškoly a těším se až konečně budu moc sednout do auta naložit králíčky/morčata a vyrazit na výstavu :).

img_9876.jpg

16.9.2012: vloženy jednotlivé fotky i s pohlavím miminek z vrhu V a společné foto miminek z vrhu W. Příští týden čekáme další 2 vrhy Teddy dětiček a začátkem října i miminka zakrslých saténových beránků.

V rubrice "Ostatní zvířátka" najdete informace o novém přírustku v naší rodině.

11111111.jpg

12.9.2012: do nového domova odjel sameček Rarášek. Miminka od Inky už začala koukat na svět - o víkendu je nafotím samostatně. Dnes se narodila Teddy mimča samičce Idušce po rychlé prohlídce odhaduji 3 dětičky.

9.9.2012: dnes jsme si dovezli samičku Camille a samec Ohio. Oba jsou lunkarya-peruánci a velmi kvalitní drsnou srstí z čokoládové řady. Oba import z Rakouska.

31.8.2012včera porodila Teddy samička Inuška. Předběžně to vypadá na 2 - 3 miminka. Jsou aktualizované plánované odchovy Teddy.

27.8.2012: dnes do nového domova odjela miminka z vrhu T (T2 a T3). K okamžitému odběru zůstává stále černý sameček Quentin a na dotaz sameček Rarášek.

25.8.2012: do nového domova dnes odcestoval Ralph a ve čtvrtek samička Angie.

19.8.2012: na rajčeti jsou fotky ze včerejší výstavy v Praze. Dále vloženo fotoalbum stavby nové králíkárny - králíčci jsou již nastěhovaní. A taky jsou vloženy nové aktuální fotky miminek ->> http://luciesedlackova.rajce.idnes.cz/
16.8.2012: stále pokračujeme s výrobou králíkárny - do konce týdne už budou králíčci nastěhovaní. Včera nám dovezl pán slámu takže jsme ji stěhovali do stodole. Stále se modlíme, aby jsme sehnali i seno. V sobotu zamíříme vlakem na výstavu morčátak do Prahy. 
Jilikož se všichni králíčci rozhodli, že budou línat tak jsme dneska strávila 2 hodiny česáním a zítra budu pokračovat.
Volná je jedna Teddy holčička a dva kluci.
13.8.2012: vloženy slíbené fotky Teddy miminek.
12.8.2012: do nového domova odjel sameček z vrhu Q - Čenda. K odběru máme ještě 2 králíčky a jednoho k rezervaci. 
Tento víkend jsem měla v plánu přefotit miminka teddíků, ale jelikož jsme se opět dali do stavby králíkárny tak jsem na to samozřejmě zapomněla. Napravím zítra.
4.8.2012: do nového domova (Praha) jsme dneska odvezli morřátka: Charlotku a Honey. 
2.8.2012: dnes jsem vyfotila miminka z vrhů T a U - Aktuální vrhy-Teddy. Aktualizovala jsem plánované odchovy teddíků.
26.7.2012: dnes mi přišel mail od nového přepravce což mě velice potěšilo. Opět je možné dopravit králíčky/morčata do celé ČR. 
 
25.7.2012: včera byli někteří králíčci ve venkovním výběhu. Dnes jsem měla v plánu dát do výběhu ty, na které včera nevyšel čas, nicméně nám od brzkých raních hodin prší.
 
Dnes už mi doopravdy došla trpělivost a kvůli neuhrazené záloze, která měla být uhrazena minulý týden jsme zrušila rezervaci na samečka R1. Je mi líto, že jsme odmítla asi 2 zájemce jen kvůli své důvěřivosti. Sameček je opětovně uvolněn.
 
20.7.2012: do nového domova odjel sameček z vrhu P - Charlie.
Přicestovala dvě morčátka od chovatelky z Meeri Ranch a to slečna Zarina a samec YoYo. Oba jsou z linie čokoládová- zlatá- bílá lunkarya peruánci. Zarina je velmi hezká slečna a brzo uděláme její nové fotky a také se ji chystáme skamarádit s našim Tancredem. YoYo si bude na svou premiéru muset chvilku počkat, je značně zmuchlaný a cestou si způsobyl i pár škrábanců. Tak snad se nám brzo zahojí.
15.7.2012: do nového domova odjela samička Teddy Ollie a 2 morčátka. Většina miminek má na rajčeti nové fotky (odkazy najdete u miminek v Aktuálních vrzích).
Přidala jsem foto nových vrhů - miminka zatím v hnízdečku -> http://www.teddy-boleradice.estranky.cz/clanky/odchovy/planovane-odchovy/planovane-odchovy---teddy.html - tyto vrhy prozatím nejsou uvolněny k rezervacím.
14.7.2012: dnes jsem vstávala v 03.30 a ve 04.00 jsem odjížděla směr Vídeň za účelem vyzvednutí dvou morčecích slečen. Vrátila jsem se před chvílí ve 20hod. a jsem úplně mrtvá. Ještě se pokusím odpovědět na maily, které se mi za celý den pěkně nakupily. 
Zítra udělám snad nové fotky všem větším králíčatům (když bude pěkné počasí) a vyfotím miminka od Keysi, Idy a Greys - prozatím jen v hnízdečku.
 
13.7.2012: dnes ráno jsem byla v Hustopečích doobjednat materiál na stavbu králíkárny. Jelikož už od rána prší tak se stavba dnes asi nikam neposune. Asi budu česat dospěláky a mazlit se s malýma králíčatama.
Během tohoto týdne se nám "smeška" rozrostla o 3 plánované vrhy. Nejprve od samičky Greys (3 miminka) poprvé se samečkem Bimem. Dála rodila Keysi (4 miminka) se samečkem Balou a ten stejný den ještě Iduška (1 miminka) se samečkem Bimem.
V nabídce je Teddy samička O2 - Ollie, a Teddy kluci z dalších vrhů. Z morčátek je také stále volných pár holek a kluků. Najdete je v rubrice - Aktuální vrhy.

11.7.2012: lunečce Carmellce se narodila kouzelná samička India v barvách, které se daly tušit čokoládová - oranžová - bílá

img_9022-u.jpg

 

 


 

 

8.7.2012: celý tento týden stavíme králíkárnu takže jsem do dneška neměla moc času na focení. Dnes jsem dětičky nově nafotila a vložila do Aktuální vrhy - Teddy. U některých miminek si ještě nejsem úplně jistá pohlavím. V týdnu vše upřesním.

 1-1.jpg

 

30.6.2012: včera večer jsme se vrátila z dovolené v Saint Tropez. Dnes jsem stihla poklidit některým králíčkům a vyfotit miminka z nových vrhů. Fotky naleznete v " Aktuální vrhy - Teddy ".

20.6.2012: vloženy nové fotky miminek Teddy a morčátek -> Aktuální vrhy.

16.6.2012: do rubriky "Aktuální vrhy - Teddy" přidány fotky vrhu P (Carly) a vrhu Q (Darling).

15.6.2012: v úterý porodila Darinka 2 miminka a dnes v 00:30 porodila také 2 miminka Julinka.

Do nového domova odjel sameček z vrhu F (morčata).

Z Teddy králíčků je volná samička Ollie. -> "Aktuální vrhy"


Miminka od Darling (dnešní foto):

 img_8487.jpg


10.6.2012: včera odcestoval do nového domova sameček Nate. Ve fotoalbu miminek v novém domově najdete nové fotky (vrh N - Nellie a Nate - Angee).

V pátek se narodilo Carly jedno vysněné miminko. Držím ji včechny palečky, ale to zvládla. Samička Iduška porodila jedno miminko v sobotu, ale bohužel mrtvé. U prvniček se to buhužel stává. Hnízdo má užásné snad ho využuje příště.

Zítra by měla rodit Darinka a ve čtvrtek Julinka. Holky jsou už doma v teple a pracují na hnízdečkách.

Dnes jsme připouštěli: Keysi + Balou, Greys, Ida + Bim. Vypadáto, že se konečně dočkáme dětiček od Bima.

9.6.2012: dnes se nám narodila miminka morčátek Vrh Ch - foto najdete v aktuální vrhy - morčata.

2.6.2012: Vloženy nové fotky Teddy miminek z vrhu O. A fotky miminek (morčátek) vrh H. Miminka jsou uvolněna k rezervacím. Dále po zrušené rezervaci uvolněn samečka Teddy z vrhu N.

30.5.2012: Dnes jsem se dočkala dlouho očekávaného vrhu Luneček od Stelušky. Narodila se 4 miminka kolem poledne. Jejich dnešní foto a PV nalezneta v rubrice - Aktuální vrhy - morčata.

Dále jsem udělala společnou fotku Teddánků z vrhu O a určila pohlaví. Zřejmě se jedná o dvě holčičky, ale u jedné si nejsem na 100% jistá. Od neděle budou uvolněna k rezervaci.

h3-1.jpg

teddy-vrh-o.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

26.5.2012: dnes jsem udělala fotky Teddy miminek z vrhu O -> "aktuální vrhy - Teddy".

Dále jsem nově vyfotila Valentýnka a morčecího samce Alfa.

img_8166.jpg

hfdgh564.jpg

 

 

 

23.5.2012: Dnes bohužel další špatná zpráva. Zemřela samička Japonka (6 let). Japonka měla nádory na děloze a mléčných žlázách.

A jedna alespoň trochu pozitivní. Miminka od Inky už od včerejška vidí a pomalu začínají zkoumat okolí. O víkendu udělám samostatné foto a určím pohlaví. Na jednu samičku už je rezervace.

19.5.2012: Dnes jsem vyfotila Teddy miminka z vrhu O. Jijich fotky naleznete v rubrice -> Aktuální vrhy - Teddy.

17.5.2012: včera a dnes odcestovala do nových domovů miminka z vrhu N - Natalli, Nellie a Nefrit. Sameček Nate odjede k novým majitelům v nejbližší době.

Dnes jsem Ince prozkoumala hnízdečko. Jsou v něm dva krásní čuníci s napapanými bříšky. Barevně to vypadá na japonečky, tak jak to u Inky bývá. V neděli udělám fotku.

Bohužel došlo i k jedné smutné události. Dnes v 22:30 zemřela coronetka Alotte Luna. Bohužel došlo ke komplikacím při porodu. Alotte byla po porodu velmi slabá a jen tak tak se držela na nohou. Mláďata se narodila udušená. Alotte přes všechnu naši péči zemřela na intenzivní krvácení, které bohužel nebylo možné omezit.

13.5.2012: nově jsem vyfotila teddy miminka z vrhu N -> fotky naleznete jak na rajčeti tak v Aktuální vrhy - teddy.

Dnes porodila samička Inka. Do hnízdečka ji nechci sahat takže zatím nemám tušení kolik jich je. Držíme ji palečky, aby všechno dopadlo tak jak má.

Z Vídně přivezena samička Oreo- peruánec-lunkarya v barvách čokoládová-zlatá-bílá.


oreo.jpg


 

10.5.2012: do nového domova odjela Teddy samička Minnie.

Volné jsou ještě dvě Teddy holky z vrhu N. A dva morčecí kluci z vrhu F.

V neděli čekáme miminka od Inky.

2.5.2012: dnes jsem dala domů samičky, které by měly příští týden rodit. Amálka už si postavila hnízdečko. Holky Ida a Carly ještě nic nestaví. Jsou to prvničky takže je možné, že nezabžezly nebo také, že si postaví hnízdo na poslední chvíli.

Na zítra plánuji připuštění samičky Jůlie s Budulínkem.

1.5.2012: k rezervaci uvolněn sameček Lunkarye z vrhu G -> aktuální vrhy - morčátka. Volní ještě kluci F2, F3.

Z Teddánků jsou volné holky N2, N4 a kluk N1.

30.4.2012: včera jsme na výstavě v Přerově zaregistrovali lunkarye Damiána a Carmellu (naše odchovy) - jijich aktuální fotky co nejdříve udělám. Dnes do nového domova odjel sameček Lunkarya z vrhu F.

Dnes jsme si dovezli ze Slovenska chovnou samičku Zakrslého beránka (nevěsta pro našeho Valentýnka).

Zítra udělám nové fotky miminek Teddánků i morčátek. (pokud se k tomu dostanu :D)

27.4.2012: dnes jsem se dostala k focení. Nafotila jsem slibovaný vrh N. Miminka jsou úžasná. Foto a info -> Aktuální vrhy - Teddy.

23.4.2012: už od pátku ležím nemocná v posteli. Dneska jsem měla v plánu vyfotit miminka z vrhu N (mají dnes 3 týdny). Nicméně nerada bych je nakazila, takže se focení odkládá. Snad se k tomu dostanu ve čtvrtek nebo v pátek. Miminka zůstala 4. Dvě miminka byly trpaslíčci a buhužel uhynuli. Zbylým králíčkům se vede krásně. Jsou krásně japanovité s holandskou kresbou i bez. Mají krásnou stavbu těla a až na jedno miminko kraťoučká ouška :). V případě zájmu písněte mail nebo zavolejte.

20.4.2012: k rezervaci je uvolněna Teddy samička z vrhu M. Info a foto ->

 Aktuální vrhy - Teddy.

img_7633.jpg

 

15.4.2012: do nového domova dnes odjel teddy klučík Louis. V pátek jsem připustila Inku s Baluškem. V týdnu bude uvolněno miminka od Darling. Koncem týdne i miminka od Keysi.

Dále uvolňuji k rezervaci miminka Lunkaria - peruánců.

V rubrice Naši Teddy samečci najdete kolonku samečka Budulínka.  

8.4.2012: dnes byl připouštěcí den. O tom kdo bude mít v nejbližších dnech miminka se dozvíte v plánovýných odchovech. Do aktuálních vrhu jsem přidala miminko z vrhu M i s fotkou.

Miminka z vrhu N (6 krásných vepříků).

 vrh-n-keysi.jpg 

7.4.2012: velikonoční prázdniny se opět staly pracovními. Zítra se pokusím vyfotit miminka od Darling a Keysi. Opět v hnízdečku. Myslím, že je na co se těšit.

2.4.2012: porodila v dopoledních hodinách Keysinka. Má šest miminek.

 

img_7505_u.jpg


1.4.2012: dneska je první dubnový den a je to znát. Chvíli svítí sluníčko, chvíli zase ne a dokonce nám i párkrát sněžilo.

Ve čtvrtek se samičce Darling narodilo jedno miminko. To je zatím pěkně schované v hnízdečku. Je zatím hodně maličké takže první fotku bude dělat nejdříve za týden. Nebudeme zbytečně mamču rozčilovat.

Dneska to vypadá, že snad porodí Keysinka. Nicméně už je 20.00 a Keyska se teprve začíná škubat, myslím si že to spíš bude ranní překvapení. Držím palečky, aby vše dopadlo tak jak má.

Sameček z vrhu L stále čeká na svúj nový domov. Je to úžasný mazel. Myslím, že se určitě najde někdo komu bude moc dělat samou radost.

24.3.2012: dnes jsem se konečně dostala k počítači. Na stránky jsem vložila nové fotky teddy samečka z vrhu L (Aktuální vrhy - teddy). Dále jsem udělala fotečky samičce Julince (Naše teddy samičky). Dále jsem udělala novou rubriku Saténoví beránci, kde je vložené info a fotky Valentýna.

V úterý se narodila miminka morčátek (maminka Hermionka). Jejich fotky a info naleznete v Aktuální vrhy - morčata.

V přístím týdnu čekáme narozené 3 vrhů. Ve středu by měla rodit samička Darling a v sobotu Carly a Keysi. Doufám, že vše dobře dopadne.

img_7457.jpg

 

img_7439.jpg

 

 

18.3.2012: tento víkend byl doopravdy náročný. V sobotu jsme uklidili kotečky všem ušákům a morčátkům. Potom jsme dělali všechny potřebné práce na zahradě. A večer jsme se dostali k úklidu doma a vaření. V neděli dopoledne jsme jeli nakoupit a cestou jsme se stavili pro saténového beránka Valentýnka. Odpoledne jsme opravovali jednu z venkovních králíkáren a hned jsme do ní dali samičky Amélku a Idušku. Předpokládám, že příští víkend bude stejně náročný, takže doufám, že bude počasí stejně podařené jako dnes a včera.

V rubrice aktuální vrhy Teddy jsou v nabídce nová miminka.

Dřívější aktuality jsou v příspěvku Aktuality 2012.

 

20.3.2012: dnes v 0:05 se Hermionce narodila tři krásná miminka

16.3.2012: do rubriky Aktuální vrhy - teddy jsem vložila samostatné fotky miminek z vrhu L. Miminka uvolňuji k rezervaci.

11.3.2012: V rubrice Aktuální vrhy - teddy naleznete foto miminek z vrhu L. Miminka se nám krásně vybarvila a je možné si je předběžně zarezervovat.

Dnes jsem aktualizovala plánované vrhy morčátek.

8.3.2012: dnes jsme se dočkali objednaného krmiva. Když si vzpomenu na tu částku, kterou jsem musela zaplatit je mi mírně nevolno. A když si ještě ke všemu uvědomím, že to bude stačit cca na 3 měsíce tak je mi nevolno ještě o trochu víc. Nicméně naše morčátka a  králíčky, ať jde o Teddánky nebo o velké Francouzské berany, krmíme kvalitním krmivem takže se nemůžeme divit, že se to projeví na ceně.

img_7294.jpg

6.3.2012: v rubrice Aktuální vrhy - Teddy jsou první fotečky miminek z vrhu L.

3.3.2012: do nového domova odjel teddy sameček Alf z vrhu K. Foto miminek od Gres vložím nejdříve ve středu.

Máme k nabídnutí Francouzské berany (není to zakrslík) vhodní na maso i do chovu. Výběr z více vrhů.

Ve večerních hodinách dorazil sameček Omar Sharif Dreamworld v barvách oranž-bílá s čoko, který doplní naši chovnou skupinu peruánců a lunkaryí.

1.3.2012: dnes jsem připustila samičku Keysi s Baluškem a Carly s Amorkem. Doufám, že tentokrát Carly zabřezne a přivede na svět krásná miminka jako její sestra Greys. V pondělí jsme taky připustila samičku Darling s Amorkem.

29.2.2012: samička Greys má svůj velký den. Ve večerních hodinách ( 21:30) porodila dvě krásná buclatá miminka. Zatím se stará vzorně.

24.2.2012: dnes odcestovala samička rozetky E2. Tudíž momentálně nemáme žárné morčecí miminko k nabídnutí. Nicméně koncem února nebo začátkem března čekáme miminka Lunkarya - peruánců.

O víkendu by měly rodit Teddy holky Greys a Carly. Takže držíme palečky, aby vše dobře dopadlo.

Máme k rezervaci i k odběru miminka Francouzských beranů (výběr ze dvou vrhů + další vrh zatím v hnízdečku). Králíci jsou vhodní do chovu nebo na výkrm (nejedná se o zakrslé plemeno!)

18.2.2012: do nového domova odjela samička rozetky E1.

Samička Greys si už dneska začala pomalu stavět hnízdečko. Carly ještě nic nestaví, ale zato je tak dvakrát víc protivnější než Greys.

13.2.2012: dnes se sice nic extra kromě krmení králíčků a morčátek neudálo. Ale jsou to dnes přesně 2 roky co se naší kobylce Princezně narodilo hříbátko. Klisnička dnes už dvouletá letos započne svou dostihovou kariéru. Tímto ji chci popřát hodně štěsní na běžecké dráze a hlavně pevné zdraví, které dostihoví koně potřebuji.

dsc04557.jpg

Foto kamarádky Beaty Grůzové http://bejusch.rajce.idnes.cz/

 

12.2.2012: včera jsme se s mamkou konečně dokopaly k převážéní sena (spíše krásné mladé jetelinky). Moc se nám do té zimy nechtělo, ale nakonec jsme to měly za 3 hodinky hotové.

Tento týden jsem byla koupit dva pytle ovesných vloček a čtyři pytle dřevěných peletek na podestlání a můžu říct, že moje peněženka těžce pocítila zdražování. Zaplatila jsme skoro dvojnásobek ceny za kterou jsme toto množství kupovala v loňském roce.

9.2.2012: jelikož máme s mamkou tento týden prázdniny pustily jsme se do úklidu všech venkovních kotců. Venku je sice pěkná zima, ale u práce se člověk docela zahřeje takže jsme nezmrzly, ikdyž zima nám byla pořádná. Ve stodole pomalu, ale jistě začalo (hlavně díky morčátkům) ubývat seno a k dnešnímu dni už tam toho je tak na dva dny, musely jsme vyklidit a vyčistít místo na nové seno, které máme v garáži. A jelikož je to veliký balík, který neprojde dveřmi bude se muset celý převozit přez dvůr na kolečkách. Předpokládám, že to bude zase práce na celý den.

V pondělí jsme se byli podívat k paní Sovové (Teddy z Owlery) na zakrslé saténové baránky a hned jsme si jednoho krásného samečka rezervovali.

7.2.2012: dnes jsem upravila plány králíčků a morčátek.

Ve složce aktuální vrhy naleznete miminka Francouzských beranů. Je možné si je rezervovat.

5.2.2012: dnes jsem vyfotila miminko z vrhu K. Je to krásný sameček.

Založila jsem na rajčeti fotoalbum pro Vrh K - králíčci a Vrh E - morčátka.

29.1.2012: včera jsem nafotila miminka z vrhu K - králíci a vrhu E - morčata. Fotky jsou vloženy i s informacemi o miminkách v "aktuální vrhy".

V pátek jsem připustila samičku G-Carly samečkem Angelem a dnes samičku Greys taktéž Angelem. Doufám, že obě samičky zabřeznou a koncem února přivedou na svět krásná miminka. Z těchto dvou vrhů doma určitě nějaké to miminko zůstane a bude naši chovnou stanici prezentovat na výstavě v Hodoníně.

24.1.2012: Přicestovaly dvě slečny peruánky od pana Tejmla z Českých Budějovic. Tímto také děkuji své spolužačce Ing. Vilímkové, že je přivezla.

21.1.2012: Nafotila jsem miminka morčátek z vrhu E - fotky a info najdete v kolonce aktuání vrhy - morčata.

Včera jsem vyfotila miminko Amélky. Zatím jen v hnízdečku. Fotky najdete v kolonce aktuální vrhy - Teddy.

18.1.2012: dnes před šestou hodinou ráno porodila Taddynda svůj první vrh. Jde o mazlíčkovský vrh. Otec vrhu je Ferdinand. Narodila se dvě zdravá miminka jedno v barvě aguti s krémovou a druhé tmavě čokoládové s krémovou tlapkou :). Miminka mají různé rozety. Po dosažení příslušné váhy budou miminka nabídnuta k odběru.

Máme také jedno teddy miminko od Amélky a Amora. Nicméně Amélka je pořád ještě nezkušená maminka a tak čekáme jak péči o miminko zvládne.

Oba vrhy dáme později do příslušného příspěvku. 

16.1.2012: dnes proběhlo komplet očkování všech našich zvířátek. Jako první pan veterinář naočkoval pejsky a potom králíčky. Než se všichni vystřídali byla hodina pryč.

Stále čekám kdy konečně porodí Taddynka. Má bříško jako balón, ale pořád se k porodu nemá. Myslím, že to bude pořádná nadílka miminek.

Zítra má termím Amélka. Tak doufám, že vše zvládne.

Uvidíme jestli první miminka v roce 2012 budou králičí nebo jestli Taddynda Amču předběhne a budou první morčátka. Je dost možné, že se nakonec rozhodne naše také těhotná coronetka Lottynka k porodu a holky předběhne. Což je ale méně pravděpodobné.

8.1.2012: do nového domova odjel sameček peruánec z vrhu D.

Každým dnem čekáme miminka od Taddyndy a Lottynky.