Jdi na obsah Jdi na menu

Aktuality 2015

3. 1. 2016

18.12.2015: samičce Daily se narodila 2 miminka. Ještě čekáme na porod Yllušky. V rubrice "nabídka králíčků" naleznete nové fotky králíčků ze všech nových vrhů.

14.12.2015: Dnes dopoledne porodila samička Yabadabadoo 4 miminka.

30.11.2015: v sobotu se samičce Cecilce narodilo miminko. Více informací a fotek o víkendu. Dnes odjel do nového domova beraní sameček Valentýnek.

21.11.2015: dnes odjel do nového domova náš chovný sameček Zčerv Dooby. Sameček bude dále působit v chovu zakrslých červených.

16.11.2015: dnes jsem připouštěla holky a asi vlivem oteplení se zadařilo. takže čekáme v prosinci celkem 3 vrhu. Jeden vrh lvíčků a dva vrhy teddy králíčků.

15.11.2015: do nového domova v posledním týdnu odjelo hodně králíčků z vrhu F3. Včera i sameček Alvin - bude působit v chs v Ostravě. 

Nová miminka čekáme koncem měsíce od Cecilky a v polovině prosince od Yabadabadoo.

4.10.2015: do nového domova dnes odjela samička Clarence z Boleradic.

2.10.2015: o víkendu jsem si dovezla samičku Daily (Zčerv). Moc děkuji za její převzetí Klárce (Teddy od Klárky) a předání v Brně. Teď v týdnu jsem si přivezla krásného samečka Hermelínka červenookého. 

Během tohoto týdne jsem změnila vzhled stránek a udělala nějaké změny v rubrikách. Úprava stránek bude ještě pokračovat. Aktuálně mám stránky placené, takže mají mnohem větší kapacitu než dříve a proto se zde časem objeví mnoho nových rubrik a povídání o králíčcích :)

O víkendu 17.-18.10. se koná Krajská výstava králíků, drůbeže a holubů v Břeclavi. Za náš chov pojedou králíčci 3 a to Zčerv sameček Dooby a samička Daily a dále také Heč sameček.

4.jpg8.jpg

20.9.2015: dnes jsem nafotila miminka od Rose z vrhu E3.

Včera na výstavě ve Slaném získala naše odchovankyně Xixi z Boleradic krásných 95b - 2. Nejlepší baby samička. Moc děkuji Zuzce za její péči o samičku a za vystavení. XIXI Z BOLERADIC

19.9.2015: dnes porodila během dne samička Yabadabadoo 4 miminečka :) nevím v kolik hodin, protože jsme byli na výstavě pejsků v Brně, ale vše zvládla skvěle. Nafotila jsem samostatně miminka z vrhu D3 od Darleen a zítra mě čeká ještě nafotit miminka od Rose.

17.9.2015: dnes ráno porodila samička Princezna 7 miminek :). Včera večer rodila i samička Cecilka, ale všechna tři miminka se narodila udušená. 

8.9.2015: včera jsem si byla v Přerově pro samičku zakrslého oranžového rexe, je to krásná a hlavně strašně mazlivá holčička.

31.8.2015: dnes ráno porodila samička Rose Rouge 4 miminka.

Do nového domova odjeli ušáčti z vrhu A3 a většina miminek z vrhu B3 :)

29.8.2015: dnes ráno porodila samička Darleen 5 miminek :) ještě čekám každou chvíli miminka od Rose.

23.8.2015: včera se konela speciální výstava teddy králíčků v Humpolci. Já jsem se nezúčastnila, ale byli tam králíčci od nás.

Samička Xixi z Boleradic (mamka Rose Rouge a táta Lucky Chance) - 94,5 bodů, moc děkuji za její vystavení Zuzce Štefánkové

Budulínek (působil v naší chs mnoho let a získat 2 poháry a 3 kartičky čekatele šampiona) na této výstavě byl hodnocen 95,5 bodů - 1. nejlepší dospělý samec a k tomu Nejlepší jedinec výstavy BOB. A aby toho nebylo málo získat 4. kartičku čekatele šampiona, takže je z něj ŠAMPION ČR. Moc děkuji za jeho vystavení Adéle Radvanské.

22.8.2015: ve čtvrtek jsme složili 20 balíků slámy, máme ještě asi 20 balíků z loňska, takže máme na rok vystaráno. Včera jsem vyčesala všechny králíčky. Dnes jsem nafotila vrh C3 od Idučky a připravila čisté kotečky pro samičky Rose a Darleen, které budou příští týden rodit. 

1.jpg2.jpg

8.8.2015: dnes jsme se byli juknout na výstavu ve Velký Bílovicích. Bylo k vidění hlavně hodně drůbeže - krásné slepičky různých plemen, kačeny, husy a dokonce i kachničky mandarinské. Dále celá řada holubů a také okrasného ptactva - kanárci, andulky, korely, neofémy, rosely, různí papoušci (agapornis, kakariki, alexandr, mníšek, královský), holoubci diamantoví. A potom samozřejmě také králíčci, nicméně už jen zbytky, protože většina králíčků již odjela domů, kvůli příliš vysokým teplotám.

Letos se ještě podívám na několik výstav zde v okolí a na obě Břeclavské výstavy (říjen, prosinec) zavezu naše zakrslé červené králíčky, na tu prosincovou už snad i teddy králíčky do kategorie novinka.

1.jpg

1.8.2015: dnes mezi 10:30 - 11:00 porodila samička Ida 5 krásných miminek heartIduška bude mít 26.8. už 4 roky a stále mě udivuje, že dává takto početné vrhy, i přes to že je to maličká samička. V příštím roce na jaře bude mít poslední vrh, možná dva, a následně bude mít už od mateřství pokoj (říje má sice stále silné a miminka by chtěla, ale mám po ní samičku a ještě si nějakou určitě nechám). Na konce příštího roku bych ji ráda přihlásila na některou ze speciálních výstav, aby ukázala, že není pouze výborná maminka, ale že je to taky velice krásný králíček, který i přes svůj věk vypadá velice dobře - hlavně typově (krátké ouška, výborná velikost a váha a hlavně výborná záď !!).

29.7.2015: dneska jsem nafotila všechna miminka z vrhu A3 a B3. Fotky a informace o králíčcích jsou v aktuálních vrzích. 

V pátek čekám narození miminek od Idy a Luckyho smiley Iduška už má veliké bříško a od včerejška postavené hnízdečko.

V plánovaných vrzích najdete informace o tom kdy a po jakých rodičích čekáme v nejbližší době miminka. 

26.7.2015: Včera jsem byla s králíčky na výstavě v Plumlově. Výstava byla úžasná a výsledky králíčků jsou v sekci výstavy :) Na výstavě byl prodán do chovu sameček Budulínek a samička Wild Lilies, jelikož u mě už by neměli využití.

Domů jsem si dovezla krásného samečka od paní Marvanové. Zatím nemá jméno, takže se aktuálně jmenuje pouze H z Kopretinové louky.

3.jpg

23.7.2015: dnes jsem přidala fotky miminek z vrhu A3 a B3.

V sobotu jedeme na výstavu do Plumlova, takže dnes a zítra budu králíčky česat, stříhat drápky atd. 

13.7.2015: O víkendu odjeli do nového domova ušáci Xixinek a Amálka. Dnes odjely holky Xilla a Yanetka. 

9.7.2015: Včera kolem 19. hodiny porodila samička Sisi 7 miminek :)

8.7.2015: O víkendu nám dorazilo 25 balíků sena, které jsem složili do stodole. Začátkem srpna ještě budeme brát balíky slámy a na podzim nejspíš ještě nějaké další balíky sena :). O víkendu se byli králíčci proběhnout na zahradu do výběhu. 

Dnes porodila samička Wild Rose 3 miminka - tatínek je Balou :). Každou chvíli ještě čekám na porod samičky Sisi, která má pořádné bříško.

1.jpg

2.jpg

26.6.2015: Dnes jsem byla natetovat králíčky z vrhu Y2 - mají tetování novošlechtění. Tento týden odjeli do nového domova králíčci Zlatíčko - teddy a samičky Eleanor, Zuzka, Bettynka - beránci. Zítra ještě odcestuje do Kladna samička teddy Yasmine. 7.7. čekáme narození dvou vrhů od Sisi a Rose.

1.6.2015: vložila jsem fotky miminek z vrhu Y2, X2 a Ebsat. U miminek je určeno pohlaví, barvy srsti a barvy očí.

20.5.2015: dnes jsem nafotila samostatně miminka z vrhů W2 a X2 a v hnízdečku miminka od Idy a Lili a beránky od Slovenky. 

Do nové králíkárny dnes dorazilo 10 nových seníků a 5 misek, tak už jen namontovat :)

img_8601.jpg

12.5.2015: včera večer porodila miminka samička Lili - má 2. Dnes ráno porodila beraní samička Slovenka 4 miminka.

Dnes jsem bohužel přišli o našeho 16-ti letého milovaného člena rodiny pejska Kena.

1.jpg

11.5.2015: samičce Idučce se narodila miminka - máme v hnízdečku 4 růžová prasátka :). Každou chvíli očekáváme narození dalších miminek od samiček Lili a Slovenky. 

Miminka od Darleen se mají velice dobře, jsou překrmená tak, že jsou více široká než dlouhá. Samička Rose se stará o svých 5 miminek krásně, ale jako prvnička má málo mléka, tak jsem dnes dala pro jistotu dvě její nejmenší miminka k samičce Darleen, která má mlíčka dost :)

29.4.2015: včera se samičce Darleen narodilo 5 miminek (2 jsou trpaslíčci), dnes se samičce Rose Rouge narodilo 6 miminek. Otcem obou vrhů se sameček Lucky Chance dovezený z Německa. 

Miminka z vrhu V2 (od Wild Rose a Lucky Chance) jsou jednotlivě nafocená. Určila jsem pohlaví a barvy.

13.4.2015: Všechna miminka z vrhu U2 odjela do nového domova :). Miminka od Rose jsou krásně napapaná a začínají se rýsovat barvičky. V pátek udělám novou fotku.

11.4.2015: včera i dnes proběhlo velké připouštění, takže za měsíc čekáme několik vrhů teddy miminek a také jeden vrh beránků. Za 14 dní bude rodit samička Darleen - miminka budou genoví teddy králíčci - lvíčci.

Minulý víkend přicestovali dva noví samečci : Fox a jeho syn Aarti. Moc za ně děkuji Janě Švecové - Chs Teddy Veselí.

Ve středu 8.4. se samičce Wild Rose narodila 3 miminka - tatínkem je sameček z Německa Lucky Chance.

1.3.2015: vložila jsem nové fotky miminka od Darleen. A také fotky miminek od Lili, která se narodila 18.2. 

3.2.2015: dnes porodila samička Darleen 5 miminek. Také proběhlo očkování všech králíčků a psů. 

4.1.2015: Už je tomu 5 krásný let co byla založena tato chovná stanice Teddy králíčků

Loňský rok byl z mého pohledu chovatelsky nejlepší, i když bylo odchováno nejméně mláďat. Bylo mi povoleno novošlechtění pro červenou barvu, což je velký chovatelský skok dopředu. Byli jsme na 2 speciálních výstavách teddy králíčků a velice se nám dařilo - mám na poličce 3 krásné poháry a jednu kokardu. Dařilo se i našim odchovancům, kteří bydlí v jiných chs - hlavně Nesquikovi z Boleradic. Do chovné skupiny přibyli 2 zakrslí červení králíčci, křeří pomohou v novošlechtění. 

V letošním roce se budu věnovat hlavně novošlechtění, tak aby jsme se mohli na začátku příštího roku účastnit výstav pořádaných českým svazem chovatelů. Mám v plánu zatím dvě speciální výstavy teddy králíků, pokud na Moravě ještě nějaká přibude tak určitě i tu.