Jdi na obsah Jdi na menu

Informace pro zájemce o králíčka

Zde najdete informace, které se Vám budou hodit před tím, než si o králíčka napíšete a následně i potom co si králíčka přivezete domů. Prostudujte si prosím všechny příspěvky. 

Dále bych ráda poprosila všechny, kteří mají zájem o králíčka, aby důkladně zvážili jeho pořízení. Jedná se o živého tvora, nikoliv o hračku. Králíčci se dožívají 8-12 let. Špatně snášejí změny prostředí a majitelů.

Pokud pořizujete králíčka dětem, tak zvažte, jestli nejsou na králíčka moc malé, výchova králíčka není úplně jednoduchá a malé dítě ji samo nezvládne. Je nutné, aby s výchovou a péčí pomáhal rodič. Králíčka nedoporučuji dětem mladším 6ti let.

Pro králíčka je nutné vytvořit příjemné prostředí - bydlení. Dále ho krmit kvalitním krmivem a zajistit pravidelnou veterinární péči. Jelikož se jedná o dlouhosrsté plemeno, je nutné ho česat. Pořizovací cena králíčka rozhodně není konečným výdajem. Vybavení pro králíčka, krmení a jiná péče převyšuje pořizovací cenu králíčka (stejně jako je to u jiných zvířat) a je nutné s tím do budoucna počítat.

V případě, že máte doma alergika, není vhodné teddy králíčka a jakéhokoliv jiného králíčka pořizovat

 

Příspěvky

Veterinární péče

30. 12. 2015

 
Celý příspěvek

Krmení

30. 12. 2015

 
Celý příspěvek

Podmínky rezervace

29. 9. 2015

 
Celý příspěvek

Odběr - přeprava

12. 2. 2012

 
Celý příspěvek

Vybavení pro králíčka

16. 4. 2010

 
Celý příspěvek

Jak bydlí naši Teddy králíčci a morčata

2. 3. 2010

 
Celý příspěvek