Jdi na obsah Jdi na menu

Informace pro zájemce o králíčka

Zde najdete informace, které se Vám budou hodit před tím, než si o králíčka napíšete a následně i potom co si králíčka přivezete domů. Prostudujte si prosím všechny příspěvky. 

Dále bych ráda poprosila všechny, kteří mají zájem o králíčka, aby důkladně zvážili jeho pořízení. Jedná se o živého tvora, nikoliv o hračku. Králíčci se dožívají 8-12 let. Špatně snášejí změny prostředí a majitelů.

Pokud pořizujete králíčka dětem, tak zvažte, jestli nejsou na králíčka moc malé, výchova králíčka není úplně jednoduchá a malé dítě ji samo nezvládne. Je nutné, aby s výchovou a péčí pomáhal rodič. Králíčka nedoporučuji dětem mladším 6ti let.

Pro králíčka je nutné vytvořit příjemné prostředí - bydlení. Dále ho krmit kvalitním krmivem a zajistit pravidelnou veterinární péči. Jelikož se jedná o dlouhosrsté plemeno, je nutné ho česat. Pořizovací cena králíčka rozhodně není konečným výdajem. Vybavení pro králíčka, krmení a jiná péče převyšuje pořizovací cenu králíčka (stejně jako je to u jiných zvířat) a je nutné s tím do budoucna počítat.

V případě, že máte doma alergika, není vhodné teddy králíčka a jakéhokoliv jiného králíčka pořizovat

 

Příspěvky

Jak správně stříhat drápky

13. 8. 2016

 
Celý příspěvek

Jak správně vyčesat Teddy králíčka

13. 8. 2016

 
Celý příspěvek

Veterinární péče

30. 12. 2015

 
Celý příspěvek

Krmení

30. 12. 2015

 
Celý příspěvek

Podmínky rezervace

29. 9. 2015

 
Celý příspěvek

Odběr - přeprava

12. 2. 2012

 
Celý příspěvek

Vybavení pro králíčka

16. 4. 2010

 
Celý příspěvek

Jak bydlí naši Teddy králíčci a morčata

2. 3. 2010

 
Celý příspěvek