Jdi na obsah Jdi na menu

Krmení

Hlavní složkou krmiva je SENO. Seno by mělo být králíčkům celodenně k dispozici. Králíčci si o seno brousí zoubky. Dále ho potřebují kvůli dobrému trávení. Seno by mělo být čerstvé a voňavé. ( POZOR! seno i sušené byliny se musí po usušení alespoň 10 týdnů nechat uležet)

Seno 110l pytel

Druhou částí krmiva  by měly být GRANULKY pro zakrslé králíčky. Od léta 2016 krmím nově krmivo Energys Králík Champion - složením je velice podobné krmivu Berkel Futter, které jsem krmila předtím. Pro změnu jsem se rozhodla na doporučení chovatelek se kterými spolupracuji a také díky lepší možnosti dopravy. Králíčkům daleko více chutná - od prvního dne přechodu na toto krmivo mají králíčci vždy prázdné misky, což se u Berkelu často nedělo.

Energys Králík Champion

Berkel Futter Light

Berkel Futter Angora (speciálně pro Teddy - podávám jen v době línání, králíčci po něm dost tloutnou)

OVOCE a ZELENINA: mým králíčkům podávám čerstvé krmivo jen minimálně (pouze kojícím matkám mrkvovou nať). Všechny potřebné živiny mají v kvalitních granulkách. Zelené krmivo může zejména zakrslým králíkům více uškodit než pomoci. Pokud na toto krmivo není králík zvyklý může mu i malé množství způsobit velké zažívací potíže, někdy končící smrtí. KRÁLÍČCI ODCHÁZEJÍCÍ Z MOJÍ CHS NEJSOU NA ČERSTVÉ KRMIVO NAUČENI. 

TVRDÉ PEČIVO: Nepodávat vůbec!! Naprosto nevhodné pro zvířata.

Na obroušení zoubků doporučuji VĚTVIČKY Z OVOCNÝCH STROMŮ. Nejlépe z jabloně či hrušně. Musíme dávat pozor na to, aby strom nebyl postříkaný.

Možno podávat i různé MINERÁLNÍ KOSTKY. Králíčkům chutnají.

!! KRÁLÍČEK MUSÍ MÍT CELODENNÍ PŘÍSTUP K PITNÉ VODĚ!!