Jdi na obsah Jdi na menu

Před koupí králíčka je třeba si uvědomit, že pořizovací cena samotného králíčka není konečnou částkou, kterou do něj budete muset investovat. Vybavení pro králíčka minimálně dvojnásobně převyšuje pořizovací senu králíčka. 

 

Vybavení klece 100 cm:1.jpg

Klec 100 cm:

A) boční dvířka jsou vhodná, když chceme králíčka nechat volně běhat po pokoji. Sám si z klece vyskočí a sám se dle potřeby zase vrátí.

B) horní dvířka. Nevhodné pro vyskakování králíčka - hrozí zlomení prstu nebo i nožky. Vhodné pro krmení, čištění wc a hlavně pro vytahování králíčka.

C) kobereček - není nutné mít kobereček po celé kleci, králíčci rádi leží na samotném plastu, ale kvůli tvoření otlaků je lepší když na čísti klece kobereček je. Pokud králíček kobereček kouše je lepší pořídit nějakou podložku z přírodního materiálu, nebo podložku určenou přímo pro králíčky.

D) misky na granule a vodu - vhodné jsou těžké misky, aby je králíček nepřevrhl nebo si s nimi nehrál. Plastové jsou tedy nevhodné.

E) rohová toaletka s dřevěnými peletami - vhodná je rohová toaletka, která lze v roku přidrátovat ke kleci.

F) vnější plastové jesle - nezavazí v kleci a nevypadává z nich seno mimo klec. Někdy jsou součástí klece, lze je zakoupit i samostatně.

2.jpg

Vybavení:

1, klec -> Klec by měla být velikostně přizpůsobená velikosti králíčka. Pro zakrslého Teddy králíčka doporučuji 100x50x40 cm. Může být i větší 120 cm, pokud má králíček každý den možnost proběhnout se může být i 80 cm. Menší je absolutně nevhodná, a to i když je králíček často puštěný na volno. 

Obrazek

CENA KLECÍ 100 cm OD 700 Kč: levné klece nebo kralici.cz (zde i s jeslemi)

2, jesličky na seno -> jesličky na seno je nejlepší koupit plastové, které se připevní z vnější strany klece. 

Obrazek

CENA PLASTOVÝCH JESLIČEK JE DO 100 Kč

3, toaletka  -> králičí toaletku velmi doporučuji. Je velmi hygienická a dobře se udržuje.  Rozměr mých toalet je asi 30x20 a výškově 10cm. Nejlepší je pořídit rohovou toaletku, která lze připevnit na klec.

CENA OD 70 Kč: kralici.cz

 

4, miska na vodu a granulky

Miska musí být dostatečně velká aby ji králíček nepřevrhl a nemohl si s ní hrát. Na Granulky je vhodné miska 250 ml, na vodu alespoň 500 ml. Já mám na granulky misky betonové, které váží cca kilo, ale jsou těžko sehnatelné. Jinak používám misky 250 ml na granulky a 500 ml na vodu glazované se zahnutou hranou proti vyhazování od firmy Driml

Obrazek

5, peletky do toalet -> je možno pořídit ve zverimexech. Já kupuji v Baumaxu peletky topné. Jsou stejné velikosti, ale asi 3x levnější. Peletky se dávají do toalet v jedné vrstvě.

3.jpg

6, kleštičky na drápky -> velmi vhodné pokud s králíčkem nechcete jezdit ke zvěrolékaři stříhat drápky.

Obrazek

CENA OD 70 Kč: kralici.cz

 

7, hřeben -> pro chov teddánka velmi důležitý - vhodný je kovový hřeben (většinou určený na psa). Velmi vhodný je hřeben s rotačními zuby.

CENA DLE KVALITY OD 70 Kč: obyčejný hřeben - kralici.cz a levneklece.cz, s rotačními zuby - kralici.cz - 120 Kč

 

8, přepravka - nepostradatelná součást vybavení. Většinou si s ní už pro králíčka přijedete. Dále ji budete potřebovat k veterináři, když někam pojedete, nebo když budete čistit klec.Vhodná je přepravka s otevírání nahoře. Velikost minimálni 40x30 cm !!!

CENA OD 280 Kč: kralici.cz a apetit.cz

 

9, dezinfekční přípravky

- k umývání klece a toaletky je vhodný ocet

- pro dezinfekci drobných poranění je dobré mít po ruce betadine

 

10, domeček

Osobně domeček nedoporučuji, králíček jej nevyžaduje. Pokud jej ale chcete pořídit, tak dostatečně velký s rovnou střechou, aby na něm mohl králíček sedět. Do klece jej dejte až když je na Vás králíček zvyklí (i několik měsíců po odběru), jinak se Vám v domku schová a několik týdnů jej neuvidíte.